Neler Yapıyoruz?

Google Adwords

İşletmeniz için hızlı ve etkili bir interaktif reklam arıyorsanız, Google reklamları ile başlayabilirsiniz. Google' da gösterime çıkacak olan reklamlar ile markanızı yada kurumunuzu tanıtabilirsiniz ve bunun için TBM (tıklama başı maliyet) ödersiniz. Herhangi bir kullanıcı reklam verdiğiniz anahtar kelimelerden herhangi birisi ile arama yaptığında reklamınız diğer sonuçlarla birlikte görünür. Reklamlarınız etkili bir metin hazırlanarak oluşturulur. Rekabet oldukça yüksek olduğundan diğer sonuçların önünde çıkmanız gerekecektir. İşte biz burada devreye giriyoruz.

Öncelikle sitenizi inceliyoruz. Reklamı yapılacak olan ürün veya markanızı inceleyip doğru anahtar kelimeler ile reklamlara çıkmanızı sağlarız. Belirlenen anahtar kelimeler ile ilgili gerekiyorsa sitenizde değişiklikler yaparak reklamlar vasıtasıyla sitenize gelen herbir kullanıcıyı daha uzun süre sitenizde tutmaya çalışırız. Bu bizim için önemlidir. Anahtar kelime maliyetlerinizi bütçeniz ile doğru orantılı kullanarak rekabetin oldukça yüksek olduğu arama ağındaki rakiplerinizden bir adım öne çıkmanızı sağlamaya çalışırız. Kampanya ayarlarında oldukça önemli ayarlamalar yaparak alakasız anahtar kelimelerde reklamlarınızın gösterilmesini engeller dolayısıyla boşa gidecek tıklamaların önüne geçerek bütçenizi en verimli şekilde kullanmış oluruz. Önemli olan bir diğer konu ise yer ve zamanlama ayarlarıdır. İşte yine biz burada devreye giriyoruz, yaklaşık 8 yıllık tecrübemize dayanarak incelediğimiz anahtar kelimelerinizin performansına göre ve sizin isteklerinizi harmanlayıp doğru coğrafi hedefleme ve zamanlamaya çalışırız. Burada önemli olan reklamınızı doğru zaman diliminde ve doğru yerlerdeki kullanıcılara ulaştırmaktır. Yine bütçenizi korumak adına anahtar kelimelerinizin maliyetleri anlık olarak takip ederiz. Rekabet sırasında karşılaşılan TBM değişiklikleri tecrübemizle konrol edilir, rakiplerinizin bir tık önüne geçmenizi sağlarız. Bu da sizin daha çok tıklama almanızı dolayısıyla reklam amacınıza göre daha çok kitleye ulaşmanızı sağlar. Reklamlarınız resim, metin, banner ve video reklamlar olmak üzere çeşitli reklam seçenekleri ile birlikte Google görüntülü reklam ağına bağlı internet sitelerinde yayınlanabilir.

Görüntülü reklam ağı seçeneklerinden biri olan resim ve banner reklamları oldukça etkili olup, arama ağına bağlı istediğiniz/istediğimiz sitelerde gösterimini sağlayabiliriz.

Sonuçların Değerlendirilmesi

Doğru yapılandırılmış, hedef kitlenizin davranışlarını baz alarak oluşturulmuş reklam kampanyası ile alacağınız sonuçları sezgisel olarak şirketinize gelen telefon, mail sayısındaki veya satışlarınızdaki artıştan kolayca anlayabilirsiniz. Bununla birlikte reklamlarınız ile ilgili reklamlarınıza ulaşmaya çalışan kaç kişi var ve bu kişiler kampanyanızdaki hangi anahtar kelimelere tıklayarak size ulaşmışlar, anahtar kelimelerin gösterim oranları, ortalama konumları, maliyet bilgileri, hangi bölgelerden daha çok tıklama aldığı, hangi saat diliminde daha çok tıklandığı, sitenize gelen ziyaretçilerin sitenizde kalma süresi gibi bir çok istatistiği aylık raporlar şeklinde tarafınıza iletiriz. Bu raporların değerlendirmelerini birlikte yapar, geleceğe dönük yatırımlarınızı şekillendiriz.

Neler Yapıyoruz?

Twitter' da OkayNet

Bizde Size...

Google reklamcılığı bizim işimiz... Şirketinizi Google' da ilk sayfalarda çıkartalım, siz müşteri aramayın, müşteriniz sizi arasın, bulsun...

Etiket Bulutu

HTML5 / CSS3 teknolojisi ile gelişmiş tasarımlar...