Neler Yapıyoruz?

HTML5 Tasarım

Programlama dillerinin temel taşı olan HTML günümüze kadar ki versiyonlarında çokda fazla işlevi olmayan bir kodlama dili olarak biz webmasterların kullanımındaydı. Bu durum neticesinde java script, css gibi tamamlayıcı programlama dillerini kullanma durumunda kalıyorduk. Tabiki bu yardımcı programlar bizlere HTML kullanımında kolaylık sağlıyordu.

Ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda Word Wide Web (W3.org) daha önce üzerinde çalıştıklarını duyurduğu gibi HTML5 platformunu kısmende olsa kullanıma sundu.

Daha önceleri internet siteleri hemen hemen sadece HTML ile geliştiriliyordu. Fakat sadece HTML dili kullanarak bir siteyi biçimlendirmek zorlu bir çalışma ve zaman gerektiriyordu. Üstelik yapabilecekleriniz de sınırlıydı. İşte bu noktada CSS kullanımı devre giriyor ve birtakım geliştirmeler bu dili kullanarak uygulanıyordu. CSS internet sitesi tasarlamayı kolaylaştırır. CSS tek bir dökümanda değişiklik yapıp bu değişikliği tüm internet sitesine uygulamaya olanak vererek biz tasarımcılara büyük esneklik ve kolaylık sağlar.

HTML5 ve CSS3 biçimlendirme dillerinin ulaştığı son noktadır. HTML5 dilinin internet sitelerine video eklemeyi kolaylaştırması en dikkat çeken özelliğidir. Video ekleme dışında pek çok gelişmiş özelliği bulunmaktadır. HTML5 dili Flash, Silver Light, Adobe Flash eklentisine ihtiyaç duymaz. HTML5' in video özelliği doğrudan tarayıcı içinde bulunmaktadır. HTML5 web tasarımcıların animasyonları ve interaktif uygulamalarını da geliştirmelerini kolaylaştırıyor. HTML5 geliştiriciler tarafından henüz tamamlanmamasına rağmen şimdiden Web dünyasına etki etmeye başladı ve biz webmasterların ilgi odağı oldu. Herhangi bir tasarım yaparken kullandığımız başlıca programlama dillerinden birtanesidir. Dünya genelinde birçok bilinen kurumlar HTML5 programlama dilini kullanarak internet sitelerini dizayn ettiler. Bunlardan bazıları; CNN, The Newyork Times, Youtube ve Vimeo gibi siteleri inceleyebilrsiniz.

Bizde tasarımın içeriğine ve kullanım alanına göre HTML5 dilini kullanıyoruz.

html5

Neler Yapıyoruz?

Twitter' da OkayNet

Bizde Size...

Google reklamcılığı bizim işimiz... Şirketinizi Google' da ilk sayfalarda çıkartalım, siz müşteri aramayın, müşteriniz sizi arasın, bulsun...

Etiket Bulutu

HTML5 / CSS3 teknolojisi ile gelişmiş tasarımlar...